زمان کنونی: 2017/03/24, 09:48 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

زمان کنونی: 2017/03/24, 09:48 AM

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 4.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

نقد و بررسی انيمه جنگير آبی Ao no Exorcist

نویسنده پیام
H.Fakhari
کاربر معمولی

*

اعتبار: 13.0
ارسال: #1
نقد و بررسی انيمه جنگير آبی Ao no Exorcist
با سلام
از اونجایی که این انیمه رو تازه تموم کردم بدم نیومد که از نظر خودم که دیدمش اون رو نقد کنم
خب شروع می کنیم
خواهشا مدیر ها ایندفعه مثل نقد قبلی ام نزن پاکش نکنن

اطلاعات انیمه :

[تصویر:  attachment.php?thumbnail=17332]

ژانر : Action, Adventure, Comedy, Contemporary Fantasy, Demons, Fantasy, Manga, Parallel Universe, Shounen, Tragedyi
سال انتشار : 2011
تعداد قسمتها : 25
امتياز از 10 : 5.30
اطلاعات بيشتر : AnimDb

مقدمه :
انیمه جنگیر ابی یکی از انیمه های خوش ساخت شرکت موفق A1-Picture به شمار میره . شرکتی که توی برداشت های کامل و به خوبی پیاده سازی کردن مانگاها به انیمه شهرت پیدا کرده . درسته همونطور که اینجا هم گفتم این انیمه یکی از بی شمار انیمه های ژاپنیه که داستان اون مستقیما از مانگایی به همین نام برداشت شده . واقعا نمی دونم سوال منم اینجاست چرا این شرکت اینقدر علاقه به ساختن اینجور انیمه ها در سبک های جن و اعتقادی داره خدا می دونه Big Grin ولش کن . ادامه می دیم . این انیمه می تونه ساعات سرگرم کننده ای رو حداقل در زمان مشاهده اون برای شما به ارمغان بیاره بیاره . اما واقعا میشه گفت چیز جدیدی برای گفتن نداره و نسبت به عناوینی هم سبک واقعا حرفی برای گفتن نداره اما اشتباه نکنین این به هیچ وجه بد نیست ما با یه محصول معمولی و خوب طرف هستیم به قولی اگه
شما انیمه های هم سبک رو دیده باشین خب مسلما راضیتون نمی کنه ولی واسه شروع توی این سبک انیمه ها به نظر من انیمه مناسبیه .

جنبه های هنری وساخت انیمه :
تقریبا از این نظر تمامی انیمه های این شرکت از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستن و نمیشه اشکال زیادی بهشون گرفت . طراحی های بسیار خوب کارکتر ها - موشن ها که واقعا در سکانس هایی تحصین بر انگیز بودن - افکت های تصویری و غیره ... اوج کیفیت کارها رو میشه تو سکانس هایی مثل مبارزه یه انیمه دیدی که مسلما به خاطر اون ارتیست های سازنده تلاش بیشتری برای اون قسمت ها می کنن . اگر چه این انیمه سکانس ها ی مبارزه زیادی نداره ولی توی همین معدود سکانس ها میشه گفت کیفیت قابل قبولی رو می تونیم ببینیم .
ولی خدایی من با افکت اتش ابی این برادرها خیلی مشکل دارم . یکمی ناجور ساختنش .

صدا :
مسلما نمیشه زیاد محصولی رو توی عصر حاظر پیدا کرد که توی این بخش بد کار کنن . توی این انیمه همانند ساخت معمولی و استانداردش این قسمت هم خوب کار شده . اما چیز جدیدی نیست که بخواد شما رو شگفت زده کنه همه چیز در حد اعتدال قرار داره . در مورد صوت های محیطی و دوبله ها هم در جایگاه خوبی قرار دارند و همانند بخش هنری انیمه این قسمت هم به خوبی کار شده .

داستان :
این انیمه واقعا یه انیمه معمولیه و چیز جدیدی برای گفتن در سبک خودش نداره . پسری که
قدرتی پنهان داره - روشنایی نور در مقابل تاریکی داستان - داستان های مدرسه ای هم تیمی های مختلط Big Grin همه و همه میشه گفت تقریبا دیگه خز شدن . داستان تا حدی قابل پیش بینیه و احتمالا بدون خوندن نقد های اون باید ارزو به دل بمونین تا یه مسئله هیجان انگیزی توی داستان انیمه ببینین چه می دونم یه چالش داستانی یه اوج و یه هیجان . همه چیز خیلی تر و تمیز شروع میشه و تمیم میشه . پسر نقش اول داستان در ابتدا از هیچی خبر نداره یه هویی اتفاقاتی پیش میاد اون طی داستان رشد می کنه و در اخر به عنوان ابر قهرمان و ناجی داستان تمامی کارها رو تموم می کنه . والا نمی دونم داستان مانگا رو نخوندم شاید این دفعه برعکس سابقه خوب این شرکت انیمه رو من در اوردی ساختن و داستان رو تغییر دادن ولی خدایی فکر نمی کنم دیگه بیشتر از این داستانش جا داشت. بهتر بود کمی کمی پیچیده گی داستان رو بیشتر می کردن . داستان خیلی ساده است منتقد سایت animdb خیلی باحال گفته بود می گفت درسته این انیمه برای یه فرد 6 ساله خیلی خوبه می بینه و خوشش میاد ولی اگه منو شما بخوایم ببینیم حتما صدامون در میاد Big Grin نقاط زیاد گنگی توی داستان باقی نمی مونه حتی اگه در داستان هم باشه یا تا اخر انیمه به اون پاسخ داده میشه و یا مثل همون داستان ساده ای که گفتیم خودتون می تونین داستان رو حدس بزنین . داستان بیشتر صرف روابط بین کارکتر ها می گذره . همونطور که گفتم توی بعضی از بخش هاش خیلی خوب تونسته چالش ایجاد کنه مثل اتفاقات قسمت اخر که اگه ببینین می گین این کجا و ان کجا

کارکتر ها :
تقریبا ساخت کارکتر برای این سبک از انیمه ها کار خیلی سختیه . معمولا توی این انیمه ها کارکتر ها ابرقهرمان همیشه یه چهره ساده - بی کله و خود رای که تمامی کارها رو می خواد به تنهایی انجام بده . حداقل این رو به شخصه توی این سبک هایی که تا به حال دیدم به خوبه معلوم بوده . شخصیت پردازی ها به خوبی در داستان رعایت شده نقش اول داستان همان کارکتر بی کله این سری از داستان ها و غیره .... اما برعکس داستان خود مانگا هیچ اشاره ای به شخصیت های مهم داستان نشده . مثلا در داستان خواهیم دید که هویت مدیر اموزشگاه جنگیری به هیچ عنوان فاش نمیشود در صورتی که ما در انیمه می بینیم که در چند جای داستان از اون به عنوان خائن یاد می کنند . در صورتی که توی مانگای اصلی دقیقا توضیح داده که این کیه به جز موارد کمی کوچیک تمامی این بخش از کیفیت قابل قبولی برخورادره

ارزش :
به نظر من این انیمه با رعایت جنبه های استاندارد سبک خودش جزئ انیمه های خوش ساخته و می تونه ساعات خوبی رو در کنار طنز و داستان خودش برای بیننده به ارمغان بیاره . به قول گفتنی ارزش یک بار دیدن رو داره
(آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/04/10 02:39 PM، توسط H.Fakhari.)
2013/03/30 09:30 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
H.Fakhari
کاربر معمولی

*

اعتبار: 13.0
ارسال: #2
RE: نقد و بررسی انيمه جنگير آبی Ao no Exorcist
اینم از این ولی حیف شد دور اول خیلی بیشتر نوشته بودم که با اشتباه خودم پاک شد حالا باشه سر بقیه نقدها Big Grin
2013/04/10 02:40 PM
abaneh

اعتبار: 1488.0
ارسال: #3
RE: انيمه جنگير آبی Ao no Exorcist
اين انيمه چيز جديدي براي گفتن نداره......فقط براي يه بار ديدن خوبه.

من از اين انيمه خوشم نيومد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/04/10 04:28 PM، توسط abaneh.)
2013/04/10 04:28 PM
minerva
کاربر معمولی

*

اعتبار: 60.0
ارسال: #4
ولی اینقدرا هم انیمه بدی نیست
درسته تکراری ولی خوب حداقل ارزش یه با دیدنو داره
فک کنم فقط یه فصله!
2014/07/22 02:56 PM
vampire girl
美しき残酷な世界

اعتبار: 26.0
ارسال: #5
(2013/04/10 04:28 PM)'abaneh' نوشته شده توسط:  اين انيمه چيز جديدي براي گفتن نداره......فقط براي يه بار ديدن خوبه.

من عاشق این انیمه هستم و بنظر من ارزش چند بار دیدن دارهتصویر: richedit/smileys/YahooIM/8.gifتصویر: richedit/smileys/YahooIM/8.gifتصویر: richedit/smileys/YahooIM/8.gif

2014/07/30 08:50 PM
vampire girl
美しき残酷な世界

اعتبار: 26.0
ارسال: #6
(2013/04/10 04:28 PM)'abaneh' نوشته شده توسط:  اين انيمه چيز جديدي براي گفتن نداره......فقط براي يه بار ديدن خوبه.

من عاشق این انیمه هستم و بنظر من ارزش چند بار دیدن دارهتصویر: richedit/smileys/YahooIM/8.gifتصویر: richedit/smileys/YahooIM/8.gifتصویر: richedit/smileys/YahooIM/8.gif

2014/07/30 08:53 PM
shizuko yagami
×خبرگزاری نویسندگی×

اعتبار: 734.0
ارسال: #7
اولاي قسمت اولشو با بابام. ديدم
بابام نذاشت بقيسو ببينم ولي خودش همشو بعدا ديد
فك كنم.باحال باشه
2016/09/22 01:07 AM
سیما
استاد القاب

اعتبار: 82.0
ارسال: #8
 به نظرم زیاد هیجان انگیز نبود
و پایان جالبیم نداشت
انگار زیاد روش کار نشده بود
2017/02/02 05:37 PM
vosooghi
کاربر معمولی

*

اعتبار: 0.0
ارسال: #9
بنظر من که انیمه قشنگی بود منتظرم فصل ۲ شم بیاد تا ببینم
2017/03/03 09:13 PM
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [معرفی و بررسی] انيمه Bleach Icchi 7 2,421 2017/03/03 09:20 PM
آخرین ارسال: vosooghi
  [معرفی و بررسی] انيمه Angel Beats! ضربان فرشته تارو 23 7,747 2017/03/03 09:16 PM
آخرین ارسال: vosooghi
  [معرفی و بررسی] انيمه C‍lannad After Story Pepe 13 3,625 2017/02/15 09:05 PM
آخرین ارسال: yasin8080
  [معرفی و بررسی] انيمه Cardcaptor Sakura abaneh 2 902 2016/10/27 01:51 PM
آخرین ارسال: shining dream
  [معرفی و بررسی] انيمه Bakuman 2010 Icchi 11 4,214 2016/01/29 04:51 PM
آخرین ارسال: Reza.Angemon

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.