زمان کنونی: 2024/03/29, 08:05 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

زمان کنونی: 2024/03/29, 08:05 AM

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 4.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

اخبار مگاآپلود و آپلودسنترها

نویسنده پیام
!Web Prince
RIP

*

اعتبار: 2080.0
ارسال: #1
اخبار مگاآپلود و آپلودسنترها
روز 20 ژانویه (شنبه اول بهمن 90) نیروهای FBI مؤسس سایت مگاآپلود کیم داتکام Kim Dotcom ( که بطور قانونی توی آمریکا اسمش رو تغییر داده) که تابعیت مضاعف (دوگانه) آلمانی - دانمارکی داره رو توی ویلای اجاره ایش در اوکلند Auckland نیوزلند دستگیر کردن!
دلیل این کار آمریکا که بنظر میرسه از لحاظ حقوقی حقی برای دستگیری اون نداشته، پیدا شدن فایلهای دارای کپی رایت در سرورهای این شرکت در ویرجینایی آمریکا بوده
شرکتهای صنعت فیلم آمریکا هم از این فرصت استفاده کردن و ازش شکایت کردن و درخواست بستن سایتش رو دادن
اونا ادعا کردن که مگاآپلود حدود 500 میلیون دلار به صنعت کپی رایت آمریکا ضرر زده در حالیکه مگاآپلود سالانه حدود 40 میلیون دلار سود داره
الان حداقل سه تا سایت دانلود انیمه رو میشناسم که بخاطر اینکار بسته شدن (چون همۀ انیمه هاشون توی سایت مگاآپلود آپلود کرده بودن و الان همۀ لینکهاشون خراب شده)
بنظر من اینکار نقض آشکار حقوق بشر و جنایت علیه بشریته مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه
اینم تصویری هست که توی سایت مگاآپلود گذاشتن که توضیح میده دامین مگاآپلود توسط دادگاه آمریکایی اشغال شده
اینم تصویر کیم داتکام، با قد دو متر و وزن 130 کیلو هست

اخبار بعدی در مورد مگاآپلود و تأثیر این اتفاق روی سایتهای دیگه توی این تاپیک گذاشته میشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: 2012/05/02 05:52 PM، توسط !Web Prince.)
2012/01/24 11:43 AM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
!Web Prince
RIP

*

ارسال: #2
RE: اخبار آپلودسنترها
بنقل از رویتر؛ امروز کیم اعلام کرد که بیگناه هست و رقبا میخوان سیاه ترین تصویر از او رو به جهانیان نشون بدن
داتکام که توی نیوزلند بازداشت و تحت مراقبت هست، الان به جرم داشتن کارتهای اعتباری متعدد هم متهم شده (توی اتاقش 45 کارت اعتباری پیدا شده) ولی وکیلش اعلام کرده که کیم این کارتها رو فقط برای سرگرمی جمع میکرده و تاریخ اعتبار بیشترشون هم گذشته

جزییات بیشتری از نحوۀ دستگیری کیم داتکام 38 ساله اعلام شده؛ او به محض اطلاع از تصمیم پلیس توی اتاق مخفی ویلا مخفی شده و قفل های الکترونیکی ویلا رو فعال کرده و قصد داشته با چیزی شبیه تفنگ شکاری به پلیس حمله کنه

موقع ورود کیم داتکام حدود 20 نفر اونجا جمع شدن و تشویقش کردن و کیم هم ازشون با این جملات تشکر کرده
نقل قول: Hey guys thanks for turning up, I appreciate it,

کنگرۀ آمریکا روز جمعه بررسی قانون SOPA (حفاظت از حریم خصوصی آنلاین) بعد از اعتراضات سایتهای بزرگ اینترنت مثل ویکی پدیا، گوگل و فیس بوک به این قانون رو بخاطر کاهش موافقان و افزایش چشمگیر مخالفان به تعویق انداخت

آمریکا طبق توافقنامۀ تبادل متهمین با نیوزلند، درخواست ارسال کیم داتکام رو به آمریکا رو کرده؛ از اونجاییکه این درخواست توسط ایمیل به نیوزلند ارسال شده، آمریکا طبق این توافقنامه 45 روز فرصت داره که مدارک کامل رو به نیوزلند تحویل بده. گفته میشه که کیم باید حدود 12 ماه رو توی زندانهای آمریکا یا نیوزلند بمونه
امروز توسط Elizabeth Collins سخنگوی وزارت دادگستری نیوزلند اعلام شد آمریکا قبل از دستگیری، به دلیل وجود احتمال فرار کیم، درخواست بازداشت اونو طبق این توافقنامه از طریق ایمیل به نیوزلند داده بود.
2012/01/24 12:02 PM
!Web Prince
RIP

*

ارسال: #3
بعد از این اتفاقات سایتهای Filesonic و upload.to اعلام کردند که بعضی از ویژگیهاشون رو غیرفعال میکنن
برای مثال فایل سونیک، اعلام کرده که دیگه یه سایت اشتراک فایل در سطح اینترنت نیست، هر چند که فایلها یا حسابهای کسی رو پاک نکرده ولی این احتمال وجود داره که تصمیم به پایان کارش بگیره

خوشبختانه سایت تگزاسی مدیافایر اعلام کرده که این اتفاقات تأثیری رو روی کارش نداره و اونا برخلاف مگاآپلود حریم خصوصی رو نقض نمیکنن

برای اطلاعات بیشتر در مورد تصمیم فایل سونیک، upload.to و مدیافایر اینجا و اینجا رو بخونین

همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد مگاآپلود و سرنوشت کیم داتکام، اینجا، اینجا و اینجا رو بخونید

اخبار جدید در مورد مگاآپلود و بقیه سایتهای مشابه در این تاپیک قرار میگیره
2012/01/24 12:11 PM
farshad
キャプテン翼の生成

اعتبار: 1019.0
ارسال: #4
آقا اين Hip File و Ziddu.com رو ميشه در موردش بزاري ؟ من همش دارم تو اين آپلود ميكنم اگه اينم بره ديگه هيچي نميمونه .

هادي اين مديافاير خوب تونسته دوام بياره . واسه همين بهترين بهتريناست از نظر من اونم فقط واسه دانلود نه آپلود شخصي .
(آخرین ویرایش در این ارسال: 2012/01/25 01:38 AM، توسط farshad.)
2012/01/25 01:38 AM
yahiko
"the son of god"

ارسال: #5
آقا خدا نکنه که مدیافایر بمیره چون اون موقع همه چیم میره رو هوا!مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمهمطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمهمطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه
2012/01/25 02:23 PM
Icchi
هیدروکربنِ سیر نشده

اعتبار: 234.0
ارسال: #6
کلا دوران طلایی دانلود رو به پایانه . دو تا FS ها که دیگه دانلود ازشون ممکن نیست ، رپیدشر سریعتر از قبل لینک های ایلیگال رو پاک میکنه . MU رو بستن . تو مدیافایر مگه چی هست که نگرانشید ؟ چهار تا انیمه اینکود شده که مفت ام نمی ارزه . اون سه تا رو که بستن بیچارمون کردن .
پ . ن : oron.com خوبه ، + wupload . البته اکانت رپیدباز اگه داشته باشید مشکل چندانی نیست .
2012/01/25 03:40 PM
yahiko
"the son of god"

ارسال: #7
اگه اینو گفتم چون اگه خدای نکرده این مدیافایر بمیره ما میریم رو هوا چون همون ۴تا انیمه ای که میگی مثلا بلیچ که ۵۰۰ قسمته همه اپیزوداش از مدیافایر هستن و از بین میرن بعد اون موقع اگر یکی بیاد و بگه که آقا من از اپیزود فلان به بعد میخوام چی!مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمهمطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه
یعنی باس اون موقع ما از دوباره بشینیم و به مدت ۹۹۹سال همینطور اپیزود اضافه کنیم!مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمهمطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه
حالا این هیچ من یه سری چیزای دیگه ای هم دارم که اگه از بین بره اونموقع واقعا رو هوام!مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمهمطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه
2012/01/25 04:00 PM
farshad
キャプテン翼の生成

اعتبار: 1019.0
ارسال: #8
مديافاير نباشه همه چيز تعطيلبه . نصف موزيك ويدئوهاي كره اي و سريالها و انيمه ها تو همين مديافايره .همين ons-team.com كه همه انيمه ها از A-Z تو مديافايره / مديافاير نباشه هيچكاري نميشه كرد . اكانت رپيدشير هم بايد پول بدي بخري كه اينم كسي نميره وقتشو هدر بده پول بده . بچه ها همه دنبال چيزاي آزاد بدون هستند . تازه من ديدم گوگل ميخواد انگاري همه چيزو خراب كنه و اينا نفهميدم . حرف از ايجاد حساب كاربري اينا زده كه اصلا اونو بيخيال شدم .

هادي بيا اينو جواب بده : پست قبلي من پست شماره 4
(آخرین ویرایش در این ارسال: 2012/01/25 04:10 PM، توسط farshad.)
2012/01/25 04:09 PM
!Web Prince
RIP

*

ارسال: #9
اخبار امروز: دادستانی نیوزلند به دلیل احتمال فرار کیم داتکام (موسس مگاآپلود) به آلمان که قرارداد استرداد مجرمین با آمریکا نداره، مدت بازداشتش رو چهار هفته تمدید کرد تا در این مدت درخواست رسمی آمریکا برای تحویل کیم به نیوزلند برسه.
وکیل کیم، از این قضیه ابراز ناامیدی کرد و گفت این برخلاف گفتۀ قاضی پرونده هست چرا که اونا روی بیشتر نکات در مورد بیگناهی کیم توافق کرده بودن
اطلاعات بیشتر رو اینجا بخونید

از دیگر آپلودسنترها، uploaded.to پیامی برای بازدیدکننده های آمریکایی مبنی بر عدم توانایی دسترسی به این سایت نشون میده
تقریباً تمام آپلودسنترهایی که بخاطر دانلود به آپلودکننده ها پول میدن دارن در مورد برنامه هاشون تجدیدنظر میکنن؛ از جمله X7.to که گفته سرویسهاش رو به طور کامل تعدیل میکنه و UploadBox که فعالیتش رو 30 ژانویه (5روز دیگه) تعطیل میکنه.
سایتهایی مثل فایل سرو (Fileserve)، جنگل فایل (FileJungle)، ایستگاه آپلود (UploadStation)، فایل پست (FilePost) و حتی آپلودسنتر معروف 4shared هم اعلام کردن که در واکنش به زندانی شدن مؤسس مگاآپلود برنامه هاشون رو برای تطابق با قانون آمریکا تغییر میدن و سعی میکنن که بیشتر با شرکتهای تجاری (به جای کاربران خانگی) کار کنن هر چند ممکنه بسته شدن یکی از گزینه هاشون باشه
البته سایتهایی مثل آمازون (Amazon)، دراپ باکس (Dropbox)، مدیافایر (MediaFire)، ارسالش کن (YouSendIt) و آپلود سنتر معروف رپیدشیر (Rapidshare) اعلام کردن که کارشون قانونی هست و تغییری در روشهاشون نمیدن
اطلاعات بیشتر رو در اینجا بخونید
نقل قول: آقا اين Hip File و Ziddu.com رو ميشه در موردش بزاري ؟
هیپ فایل یه سایت ایرانی هست و فکر کنم سرورهاش توی هند و اروپا باشن. البته من خیلی ازش خوشم نمیاد چون مدیرهاش آدمهای متقلبی هستن
در مورد Ziddu هم اطلاعی ندارم؛ به محض اینکه خبر جدیدی شد همینجا اعلام میکنم
برای آپلودسنتر من gotoupload رو به جای هیپ فایل توصیه میکنم که محدودیتهای کمتری اعمال میکنه
نقل قول: کلا دوران طلایی دانلود رو به پایانه
نه اتفاقاً بنظر من ما باید منتظر انقلابی توی سیستم های دانلود باشیم؛ این صنعت درآمد جذابی داره، هم برای مالکان سایتها، هم برای آپلود کننده ها. در آمد همین کیم رو ببین (سالی 40 میلیون دلار). بزودی سایتهای جدیدتری که سرورهاشون توی اروپا یا آسیا که قوانین محدودکنندۀ کمتری دارن هستن راه میفته یا همین آپلود سنترها سرورهاشون رو به این مناطق منتقل میکنن
روزهای اول بعد از بسته شدن مگاآپلود حرف از برگشتن به تورنت بود ولی بیشتر کاربران اروپایی و آمریکایی از اونجایی که تورنت توی بعضی از کشورها یا ISPها ممنوعه دوست دارن به دانلود از طریق وب ادامه بدن. جایگزین های دیگه تورنت هم مثل eMule پیچیدگی هایی داره که کاربران اینترنت شاید خیلی باهاش آشنا نباشن
وبلاگ PCWorld یه مقاله در مورد 5 تا آپلود سنتر جایگرین مگاآپلود نوشته که همونطور که خودت هم گفتی اورون، wupload و مدیافایر به همراه Deposit و سایت تازه تأسیس Minus که امکانات سایتهای قبلی رو نداره، این 5 تا سایت هستن
2012/01/25 05:40 PM
Icchi
هیدروکربنِ سیر نشده

اعتبار: 234.0
ارسال: #10
از روس ها و چینی هم نباید غافل شد ، فرصت خوبیه که خودشون رو نشون بدن .
2012/01/25 08:50 PM
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مستقیم کردن لینک رپید شیر و مگاآپلود و ... Shayan 53 34,511 2012/01/06 12:01 PM
آخرین ارسال: aghamohammad

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان