زمان کنونی: 2017/03/29, 10:43 PM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

زمان کنونی: 2017/03/29, 10:43 PM

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

تغییرات نسخه جدید بازی Final fantasy versus XIII با عنوان جدید Final fantasy XV

نویسنده پیام
Roya
UniQue

اعتبار: 1204.0
ارسال: #1
تغییرات نسخه جدید بازی Final fantasy versus XIII با عنوان جدید Final fantasy XV
داستان فاینال فانتزی ۱۵ قراره فرق هایی با
نسخه ورسوس ۱۳ داشته باشه ؛
.: دیگه استلا رو نداریم!  :.

[تصویر:  ak1m2voa95za.png]

طبق آخرین گزارش پخش زنده ، کارگردان جدید بازی فاینال فانتزی 15 ، هاجیمه تاباتا ، اعلام کرده که داستان جدید بازی قراره یه فرق هایی با نسخه اصلی فاینال فانتزی ورسوس ۱۳ داشته باشه .

تاباتا یه داستان کامل و مسنجم و بی نقص می خواست که بتونه همه‌‌ی این فاکتور ها رو توی یه بازی بگونجونه .
چون همونطوری که میدونین بازی فاینال فانتزی ۱۵ قراره متقاوت ترین بازی سری کل فاینال فانتزی باشه ، به طوری که بیشتر به شخصیت پردازی ها و افکار کاراکتر ها پرداخته .
تیم سازنده همه‌‌ی سعی اش رو کرد که تا جایی که میتونن عناصر سازنده‌ی بازی رو تا جایی که منتشر شده از فاینال فانتزی ورسوس ۱۳ به ۱۵ انتقال بده، در عین این حال باید تقاوت هایی رو برای کنسول های جدید هم اعمال کنه

برای همین تا جایی که تونستند، سعی شده به داستان اصلی نوشته شده توسط کازوشیکه نوجیما وفادار بمونن و برای این‌ کار از همفکری خود ناجیما-سان هم استفاده کردند . اما یه سری هم توی بازی صورت گرفته که به چند تا نکته اش اینجا اشاره می کنیم :
  • مهم ترین تغییری که توی داستان بازی فاینال فانتزی ۱۵ به چشم میاد، نبودن استلاست . تیم سازنده به این نتیجه رسیدن که قرار دادن کاراکتر استلا توی بازی کار سختیه . بنابراین این کاراکتر از سری جدید حذف شده و جایگزینش یه قهرمان غیرقابل بازی یا Unplayable به نام لونا ، قرار داده شده که توی گزارش های بعدی از بازی قراره اطلاعات بیشتری ازش به دست بیاریم .

لونافریا ناکس فلورت (Lunaferia Nox fleuret) ، کارکتر غیر قابل بازی که جایگزین استلا ناکس فلورت (Stella Nox Fleuret) آورده شده شباهت های زیادی هم با این کاراکتر داره . از جمله شمای اصلی صورت هاشون و شیپ کلی اعضای چهره و ظاهرشون .

لونا
[تصویر:  9a8pozqy2mnc.png]

استلا

[تصویر:  ftygomnyfgow.png]

[تصویر:  hpfkxd4vem3r.png]

یه توضیحی درباره این ۲ تا کاراکتر بدم خودم twisted evil
خب استلا که پرنسس کشور همسایه ست و یه جورایی دشمن اجباری ناکتیس محسوب میشه ... و لونا هم وضعیت مشابهی داره ...
در مورد ظاهرشون ، میدونین که استلا مخفف کلمه Starlight و به معنای نور ستاره هاست . اگه دقت کنین می بینین که استلا همیشه یه جفت گوشواره به گوششه که شکل ستاره ست .
و لونافریا یعنی Moonlight به معنای نور ماه . و اگه باز هم دقت کنین می بینین لونا به جای گوشواره یه گردنبند به شکل ماه داره ...
حالا اینکه شخصیت لونافریا قراره چقدر با استلا تفاوت داشته و اصلا چرا ستاره تبدیل ماه شده هنوز مشخص نیست اما چیزی که مشخصه اینه که هر دوشون یه ارتباط عمیقی با ناکتیس (که توی زبان لاتین به معنی Night sky یا "آسمان شب" هست) دارن ...
بقیه تفاوت های ظاهریشونم توی عکس معلومه دیگه استلا یه خال کوچیک روی چونه اش داره و لونا نداره . استلا موهاش رو باز میذاره لونا اونها رو بافته و بالای سرش گیره زده و ...
  • توی فاینال فانتزی ورسوس ۱۳ سکانسی بود که حمله سربازان دشمن به پایتخت اینسومنیا (Insomnia - کشور حکومت سلطنتی شاه لوکیس) بعد از مهمونی داخل قصر رو نشون میده . این سکانس دیگه در فاینال ۱۵ قرار داره نشده چون ناکتیس و دوستانش قصر اینسومنیا رو قبل از حمله‌‌ی دشمن ترک کردن .
  • هنوزم مجموعه های گیم پلی هایی که توی اینسومنیا در میگیرن رو توی بازی داریم ولی زمان بندیش با فاینال ورسوس ۱۳ فرق می کنه . تاباتا قول داده که گیم پلی های فوق العاده ای در انتظار بازیکن هاست و منتظرشون باشن .
  • دختر ناشناس مو مشکی و دختر سواره نظام که توی تریلر های سری قبلی نمایش داده شدن همچنان توی بازی هستن و نقش مهمی رو توی روند داستان دارن . ایشون twisted evil :

[تصویر:  nbzh3mbt1idd.png]

در ضمن تاباتا اشاره کرده که میدونه خیلی ها منتظر اکران بازی فاینال فانتزی ورسوس ۱۳ بودن اما متاسفانه یا خوشبختانه باید بگه که فاینال فانتزی ۱۵ قراره خیلی متفاوت باشه برای همین تصمیم گرفت که بعضی از این تفاوت ها رو قبل از اکران بازی توی Gamescom بهشون اشاره کنه
با این حال وعده داده که تیم سازنده از هیچ نکته‌ای که بازی رو به بهترین شکل ممکن بسازن مطلقا چشم پوشی نمی کنن .

یه سری اطلاعات دیگه هم طبق مصاحبه اش منتشر شده که به طور خلاصه میتونین بخونین :
  • در بازی نهایی امکان خرید فروش دسته ای آیتم ها و اشیاء وجود داره

•  در بازی نهایی امکان جمع کردن انواع و اقسام قطره ها و شیاء مختلف و همچنین راه های زیادی برای استفاده از اونا وجود داره . مثلا ، شخصی سازی ماشین ناکتیس یکی از مواردشه . تیم سازنده داره سعی می کنه یه سیستمی آماده کنه که به بازیکن اجازه‌ی استفاده از آیتم هایی که جمع کرده رو بده
    ماشین ناکتیس هم ببینین twisted evil

[تصویر:  0pz8i2v5g7ab.png]

• تیم سازنده داره کار می کنه که موسیقی های محیطی به بازی اضافه کنه ! که به صورت دینامیک توسط کنترل AL عوض بشه ! یعنی آهنگی پیش زمینه‌ی بازی بستگی به محیطی که بازیکن درش قرار داره میشه . به هر حال اگه این امکان غیر ممکن در بیاد تاباتا-سان حداقل می خواد که افکت های صوتی توی فضا های مختلف تغییر داشته باشه .

• توی نسخه‌ی دمو ، موسیقی فقط موقع جنگ ها یا پیشامد های خاص پخش میشد اما در نسخه نهایی قراره یکم تنوع پخش موسیقی بیشتر باشه . موسیقی موقع گشتن توی نقاط مختلف دنیا هم پخش میشه دقیقا مثل بازی های اوپن ورلد دیگه (بازی های اوپن ورلد Open-World بازی ها ویدئویی هستن که امکان گشتن آزادانه توی سراسر دنیای مجازی درش وجود داره و بازیکن میتونه تصمیم بگیره به چه وسیله ای به چه جایی بره )

• شاید امکان جنگ ها و گشت و گذار های زیردریایی هم گذاشته بشه اما قطعا توی اولین اکران بازی همچین امکانی و نخواهیم داشت . چون گذاشتن همچین امکانی حجم بازی رو به شدت افزایش میده چون نیازمند اعمال افکت های صوتی کاملا متفاوت ، متحرک سازی ، پارامتر های AL ، قوانین فیزیکی متفاوت و ... فاکتور های دیگه ست که احتمالا بعد از اولین ریلیز بازی به عنوان DLC و «در صورتی که نیاز باشه» گذاشته میشه

• تیم توسعه‌ی بازی در حال اجرای یه قابلیت جدید برای اینکه در صورت کم آوردن نیرو و نفس (به اصطلاح خسته شدن) کاراکتر به بازیکن اخطار بده .

• شخصیت پردازی سیدنی توسط یه طراح کاراکتر ایتالیایی انجام شده به اسم رابرتو فراری که خیلی از طراحی های ایشون از نسخه ورسوس ۱۳ داره به نسخه ۱۵ انتقال داده میشه .

• موتور لومینوس با محسط توسعه آبنوس که قبل از ساخته شدن فاینال فانتزی ۱۵ به کار گرفته میشد ادغام میشن (twisted evil)

• کنترل Al برای کنسول های PS4 و Xbox one توسعه‌ی بیشتری پیدا کرده پس برای سرگرم کننده تر شدن مبارزه ها ، طراحی دشمن هم خیلی بهتر شده .
  • به خاطر توسعه و بی نقص طراحی شدن فاینال فانتزی ۱۵ ، قوی ترین هنرمندها از تیم های متخلف گلچین شدن و دور هم جمع شدن به طوری تاباتا دربارشون میگه : «من حس می کنم دارم با یه تیم همه فن حریف کار می کنم»

منبع : DualSHOCKERS
ترجمه : خودم (عکسا و توضیحات و اضافه رو هم خودم اضافه کردم twisted evil)

تصویر: richedit/smileys/YahooIM/54.gif یه خبر هم که دیروز توی خود سایت Gamespot منتشر شد اینه که تاباتا اعلام کرده بازی قرار نیست تا آخر امسال اکران بشه اما قول میده که به سال ۲۰۱۷ هم نرسه و تا پایان ۲۰۱۶ حتما بازی رو اکران کنه . بازم گفته که خبر های نهایی رو تا آخر این ماه اعلام می کنه !

به طور خلاصه هم توی این کلیپ تفاوت های دو نسخه بازی نمایش داده شدن میتونین ببینین : 
Aparat Movie

2015/08/07 07:52 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
Roya
UniQue

ارسال: #2
RE: تغییرات نسخه جدید بازی Final fantasy versus XIII با عنوان جدید Final fantasy XV
خب مثل اینکه کلیپه داغون شده twisted evil
امتحان می کنیم twisted evil
Aparat Movie

2015/08/07 07:56 PM
Roya
UniQue

ارسال: #3
RE: تغییرات نسخه جدید بازی Final fantasy versus XIII با عنوان جدید Final fantasy XV
کسایی که می خونین لطفا نظر بذارین twisted evil
دوست دارم ببینم واکنش بچه های پارک نسبت به حذف شدن کاراکتر استلا چیه twisted evil آخه کامنت هایی که توی سایت اصلی زیر همین پست گذاشته بودن خیلی جالب بود twisted evil

مخصوصا این یکی twisted evil
[تصویر:  d1mq871v1mha.png]

2015/08/07 08:29 PM
nig
.

اعتبار: 526.0
ارسال: #4
نقل قول: .: دیگه استلا رو نداریم! :.

وات ده فازnet مگه میشه؟ مگه داریم؟!!net یعنی انقدر بدم میام این سازنده های ف ف یه داستانو هی عوض میکنن! بابا یه کم تنوع! یه کم تخیل!یعنی چی یه داستانو هی عوض میکنید آخه؟ دقیقا همین کارو مثل اینکه دارن با ف ف 7 هم انجام میدن!(یا دادند نمیدونم)net
ولی خداییش عجب کیفیتی دارهBig Grin از اینکه صدای جدید گذاشتن روش هم خوشم میاد. من بازی نکردمش ولی اگه فقط موقع جنگیدن آهنگ پخش کنه بیمزه میشهnet
گوشواره های استلا تبدیل شدند به گردنبند ماه شکل برای این لونا خانوم؟net من زیاد طرفدار استلا نبودم ولی با این وجود بازم از این لونا خانوم خوشم نمیادBig Grin
2015/08/07 09:51 PM
مین جی
دختری که برمیگرده!

اعتبار: 366.0
ارسال: #5
اول با حذف استلا خیلی شوکه شدم ولی حس خوبی نسبت به لونا دارم .باید خیلی جالب تر از استلا باشه که همچین تغییریو دادن .
از زحماتتان متشکرم و بابت ترجمه?????تصویر: richedit/smileys/yahoo_Big/20.gif

2015/08/09 10:02 AM
ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  Final Fantasy 7 Remake: اقا سرکاریم انیکس گقته تا پایان امسالم نمیاد! parsap 20 1,923 2017/01/20 11:53 AM
آخرین ارسال: parsap
  Top 10 final fantasy girls Katrina-1994 7 2,607 2017/01/19 07:03 PM
آخرین ارسال: mariiiiiii
  اخبار جدید و داغ بازی فاینال فانتزی XV Roya 23 2,194 2016/12/27 03:23 PM
آخرین ارسال: اقای تومز
  معرفی و بررسی Final Fantasy : Brotherhood Rayan 1 303 2016/12/08 07:45 PM
آخرین ارسال: ((Sephiroth))
  سوالات شما درباره ی اخبار FINAL FANTASY parsap 0 127 2016/09/23 01:10 AM
آخرین ارسال: parsap

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.