زمان کنونی: 2024/04/18, 06:49 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

زمان کنونی: 2024/04/18, 06:49 AM

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[معرفی و بررسی] 

انیمه Kyoukai no Kanata - فراتر از محدودیت

نویسنده پیام
kai-r2
آچار فرانسه

*

اعتبار: 1716.0
ارسال: #1
انیمه Kyoukai no Kanata - فراتر از محدودیت

Kyoukai no Kanata
Beyond the Boundries
کیوکای نو کاناتا
بیاند د باوندریز
فراتر از محدودیت
.. ..
Info: HERE
مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه

Info

داستان در مورد یک دختره به اسم کوریاما میرایی، که آخرین بازمانده یک قوم خاصه. قوم طلسم شده ای توانایی کنترل و تغییر شکل خون خودشون رو دارن.
و یک پسر که یک نیمه انسان- نیمه یومو هست به نام کانبارا آکیهیتو. کسی که وجودش توی این دنیا منطقی نیست و نمیمره
یک روز آکیهیتو میرایی رو روی لبه پشت بوم میبینه که به نظر میرسه قصد خودکشی داره. اون تصمیم میگیره که میرایی رو راضی کنه که خودشو نکشه. اما این کار منجر به برملا شدن راز اون و میرایی میشه.
و از این لحظه اتفاقات عجیبی شروع به رخ دادن میکنند.

امتیاز این انیمه 5.68 از 10

Categories: Contemporary Fantasy - Daily Life - Demons - Novel - Seinen - Swordplay

Info
Air Date: 03.10.2013 till N\A
Original Work: Torii Nagomu
Direction: Ishidate Taichi
Series Composition: Hanada Jukki
Animation Work: Kyoto Animation

نقد از : کایان (خطر اسپویل)

"کیوتو انیمیشن عزیز. شما از قافله عقبی. تب این جور انیمه ها 7 سال پیش تو جون مردم افتاده بود. 7 سال پیش طرفداران سریال شانا اول از ذوق مردن و بعد کم کم حالشون از داستان به هم خورد. تم انیمه دختر بیغ و بامزه در مقابل پسری که نمیمیره خیلی وقته دیگه لوث شده. شانا ،دبیرستان دی دی، آیا این یک زامبی است؟ این همه انیمه با همین تم و همین جملات و همین دشمنان و همین ماجراهای بین کاراکترها. بس نیست؟
الان هم که باکمونوگاتاری داره پخش میشه. چرا فکر میکنین میتونین جلوی این انیمه در بیاین؟ (لطفا کلاس باکمونوگاتاری رو با کلاس کار خودتون مقایسه نکنین) پس چرا با وجود اینکه میدونین کسی دیگه چندان تره ای برای این جور انیمه ها خورد میکنه چرا اینجوری انیمه میسازین؟ حالا هی بیاین جلسه بذارین و بگین: "آخه چرا بیننده ها زود حوصله اشون از این برنامه سر میره؟" شما اومدین یه تم رو دقیقا کپی پیست کردین و یه انیمه!"

فرای محدودیت به خودی خود انیمه بدی نیست. فیلمنامه نویس این کار همون فیلمنامه نویس انیمه استینز گیت هست. تقصیر نوشته نیست تقصیر فیلمنامه نیست. این انیمه خوبه اما چیزهایی که یک انیمه عالی لازم داره رو نداره. این انیمه در مرز خودش با انیمه های عامی دیگه میمونه و هرگز فرای مرز یک انیمه خوب نمیره و محدودیتی رو نمیشکنه مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه

شانا و هاروهی انیمه هایی هستن که هنوز روی بورس هستن و بعد حالا شما هی بیا انیمه بساز که توش دختر بانمک و موئه و کاوایی با یه پسر مکش مرگ ما گروه میشن و میرن به جنگ هیولاهای بد و بقیه کاراکترها هم فقط حرف میزن.. اهم...به یاد خلاقیت فاتحه مع الصلوات! خدا بیامرزه خلاقیت رو

اوکی شما یه ایده تکراری رو دزدیدین. اما خب چرا یه انیمه خوب نساختین؟ این انیمه فقط به چشم اونایی که تازه انیمه دیدن رو شروع کردن خوش میاد. (شاید هم نیاد) یه دختری از خون خودش شمشیر میسازه. بعد وظیفه داره بره به جنگ کسایی که انسانیت رو تهدید میکنن. خب باشه. حالا دختر موئه جلوی هیولا وایساده ...وای وای ... صحنه های درگیری هیچ هیجانی ندارن. شما اصلا نگران مرگ کاراکتر اصلی نیستین. به قول سنیو: "کاراکتر اصلی هیچوقت هیچیش نمیشه!". شرکت انیمیشن کیوتو همیشه کارهایی داده که خوشگل موشگله و دخترهای موئه داره و همه چی قشنگ و خوبه. . . . خب موئه با اکشن جور نیست عزیز من. اگه میخوای ببینی که چطور باید جورش بدی برو باکمونوگاتاری رو نگاه کن.

قیافه مردم جوگیر موقع دیدن این انیمه اینجوریه:
"وای جیگر نیگا چه نمکیه این دختره هی بی حواسی میکنه هی بیغ بازی درمیاره....وای قربونش برم پرید بالا...وای پاهاشو وای عینکشو.وای نیگا با اون عینک چه جوری راه میره.....KYAAAAAA.....وای چه کــــــــــــــــــــــــــــــاوایـــــــــــــــــــــــــــــــی!!!! مامان میخوای برام زن بگیری یکی عین این بگیر"

این انیمه فاکتور کاوایی رو با فاکتور اکشن و ماوراءالطبیعه خواسته قاطی کنه اما عین آب و روغن که جدا میمونن، تو این انیمه این فاکتورها کاملا جدا از هم هستن. انگار که شما دارین دو تا انیمه مختلف میبینین. یکی انیمه کاوایی یکی انیمه اکشن. ترکیب فضاها اصلا خوب نیست. حتی صحنه های ترسناک هم استرس زا نیستن. هیچ چیزی تو این انیمه نیست که به یاد شما بمونه....بعد از 3 4 سال شما یادتونه که آره یه انیمه هه بود که یه دختره نقش اولش بود که یه عینک باحال داشت و جوراب شلواری سیاه که یه پسری رو دید که نمیمیره و اون پسر پر بود از مرام و معرفت...و یه پوستری داشت که خیلی خنده بود. کله پسره از وسط اهم دختره در اومده بود بیرون! دهنش هم باز بود انگار میخواست نفس تازه کنه!

بعد حالا آخرش اینا واسه چی این هیولاها رو میکشن؟! که جایزه بگیرن.....ببخشید اینجا انیمه است؟ فکر کنم اومدم تو بازی پلی استیشنی چیزی...یادمه بچه بودیم تو گیم میپریدیم رو سر غول داستان و بعد میمرد سکه میگرفتیم....بعد با سکه چیکار میکردیم؟ میرفتیم جون میخریدیم.....اینجا به هم لبخند میزنن و تبریک میگن و میرن رامِن میخورن

بعد از این همه چیزهای بیخودی سرعت داستان اینقدر کنده که یاد انیمه کاپیتان سوباسا می افتم که هر بازی 10 اپیزود طول میکشید! تو این انیمه هم شما باید 2 3 تا اپیزود صبر کنید تا یه اتفاقی بیفته. اون اتفاق هم چیزی نیست جز اینکه شخصیت دختر می افته رو شخصیت پسر
یا اینکه میرن بیرون رامن میخورن
یا اینکه یه هیولا بهشون حمله میکنه
یا اینکه میپرن رو سر هیولایی که لباس باله پوشیده و از پشت باسنش سر در میارن و بعد کاراکتر اصلی یه حرکت مییییره!!! یه دور برگرررررر.....وای دامنشو رفت بالا هه هه....ددددووووووون! (بعد اون یکی کاراکترهای پشت صحنه هم دارن میخندن!)
هـــنتـــای خانوادگیه؟

اشتباه اینجاست که معلوم نیست چرا این استودیو این انیمه رو برداشته؟ قبول. کیوتو انیمیشن کار زشت و شرتی پرتی نداده. صحنه های درگیری فرای زیبا کشیده شدن. فریم ها دقیق و زیبا هستند. همه چی این انیمه زیباست و انیمیشن اون امتیاز 9 داره از نظر من....اما این استودیو همش انیمه های اسلایس آو لایف میسازه. بنابراین طبیعیه که نمیتونه صحنه ای بسازه که به بیننده استرس وارد کنه. شما اصلا قابل مقایسه با کمپانی های J.C. Staff و Silver link نیستین. اونا خوب بلدن بیننده رو میخکوب کنن و ذهنشو درگیر...شما این کاره نیستید. فریم های درگیری که ساخته بودین عالی بود اما....اصلا حس و حال درگیری نداشت...آدم جدی نمیگیره غولی رو که بهش استرس وارد نمیکنه...

شما این انیمه رو به خاطر کاراکترهای کاوایی میبینین. به خاطر تیکه های بانمکش. به خاطر شخصیت موئه ای که رو مخ نیست (شایدم هست؟) به خاطر زیبایی.....و به خاطر اینکه این سیزن انیمه بهتر کم پخش میشه....

حرف آخر: کسایی که تاحالا از این جور انیمه ها با این تم ندیدن، مطمئنا حال میکنن با این کار. اما کهنه کارهایی که تا بخواین از این سوژه های تکراری دیدن و انیمه دیدن که عین این تم رو داشته و عین این کاراکتر رو...طرفش نرید. باکمونوگاتاری اونجا آغوشش رو باز کرده. اونوری برید اینجا نیاین.

با نهایت احترام. یک وجدان آگاه.

انیمیشن : 8
موزیک و صدا: 7
داستان: 3
کاراکتر: 3
ارزش: 1.5
لذت تماشا: 1

رای معدل: 3.45
رای نهایی: 3

(آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/12/10 01:15 AM، توسط kai-r2.)
2013/12/10 01:09 AM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
میلاد1371
کاربر فعال پارک انیمه

اعتبار: 80.0
ارسال: #2
RE: انیمه Kyoukai no Kanata - فراتر از محدودیت
ممنون.
اما یه چندتا سوال من دارم.
اول چرا باید یه انیمه واسه زیبا بودن پا از دنیای عادی فراتر بره؟
چرا باید برای زیبا بودن و اینکه اون 20 یا 25 دقیقه ای که داری انیمه رو میبینی لذت ببری چرا باید محدودیتی شکسته بشه؟
من خوندم این شرکت انیمه سازی هر سری داره کاراش رو تو لباش فرم مدرسه میسازه.
این یعنی خوب تکرار.
اصلا مگه تکرار چشه؟ چه عیبی داره؟ چرا موقع مبارزه من باید نگران کاراکتر اصلی باشم؟ چرا هیجان رو اونطور که دوست داری تعریف میکنی؟
کاملا نسبی میتونه باشه.
چرا باید حتما همه چیز خوب باشه؟ چرا درگیری ها باید حس و حالی که تو دوست داری داشته باشن؟
خودت داری میگی این استودویو کارش لایف استایله. چرا میگی اینا که واسه درآوردن هزینه زندگیشون مبارزه میکنن مبارزه هاشون مسخرست؟
اصلا چرا باید آدم استرس بگیره یا میخکوب شه؟
اصلا چرا من باید این تفکر رو داشته باشم که اگه بخوام از یه انیمه لذت ببرم باید کلی از این فاکتورای کتابی توش ببینم؟
چرا باید یه انیمه اصلا مقایسه شه و بگیم که فلان انیمه این موضوع رو بهتر کارکرده به خاطر اینکه 70 یا 99 درصد جمعیت انیمه بین اون رو تایید کردن؟
نقل قول:
شما این انیمه رو به خاطر کاراکترهای کاوایی میبینین. به خاطر تیکه های بانمکش. به خاطر شخصیت موئه ای که رو مخ نیست (شایدم هست؟) به خاطر زیبایی.....و به خاطر اینکه این سیزن انیمه بهتر کم پخش میشه....
دقیقا.
من تا حالا هزار جور نه فقط انیمه کتاب فیلم انیمیشن داستان و حالا اینجا هم انیمه تو این سبک دیدم.
خوشم میاد از این سبک و این شکلی بودن.
حرفایی هم که میرنی درسته. از یه قسمت میشد راحت حدس زد که چند قسمت بعد اصلا میخواد چی بشه.
کاملا واضح بود. ولی همونطور که گفتی کار اصلی این شرکت اسلایس آو لایف استالیه نه اکشن یا ماوراالطبیعه یا چیزایه دیگه.
پس هدف این شرکتم درست اجرا کردن این قسمت بوده که خوب تو این موضوع کار کرده.
واسه این میگم نقد کردن کارشون بخاطر چیری که به عنوان اصل تو کارشون نبوده یه کوچولو به دل نمیشینه.
اصلا این انیمه پر بینندست به خاطر همین چیزا که گفتی.
بعد کیل لا کیل اینه دیگه تو این فصل.
به هنوان یک اوتاکو تقریبا میشه گفت تمام انیمه های این فصل رو دارم دنبال میکنم. حرفات صدق و صحت داره.
ولی سوالای من هنوز سر جاشه. انیمه دیدن یه تفریحه نه یه شغل. یه کار یا یه چیز کاملا حرفه ای.
اگه خوشت اومد و لذت بردی یعنی اینکه اون شرکت برای تو موفق بوده و اگه نه که دیگه هوچی.
اینطوری که تو میگی اگه بخوام انیمه ببینم بعد یا 4 5 ماه دیگه کلا باید ترک کنم.
چون انقدر سطح توقعم میره بالا که دبگه هیچی نمیتونم ببینم. مگه استثنائاتی که به وجود میادو هرز چندگاهی میترکونه.
این دیگه انیمه دیدن نیست چون تو هر قسمتی از این دنیا بری بهترین های اون قسمت حتما جذبت میکنن و برات کلی چیز میز دارن.
ولی خوب مگه چند تا بهترین ها داریم؟؟
ممنون از این تاپیک کل حرفای منم همین بود.
آریگاتو.
2013/12/10 07:44 AM
kai-r2
آچار فرانسه

*

اعتبار: 1716.0
ارسال: #3
بابا من با عنوان انیمه بازی کردم که فراتر از محدودیت بود!

اصل سبک مبارزه اینه که به بیننده استرس وارد شه. تو انیمه تنجن توپا و کیمیاگر تمام فلزی رو دیدی. درگیری ها تو اون انیمه به خوبی تصویر نشدن اما تورو همراه میکنن. این انیمه همچین چیزی رو نداره.

نقل قول: پس هدف این شرکتم درست اجرا کردن این قسمت بوده که خوب تو این موضوع کار کرده.

اول اینکه وظیفه اشونه که انیمه خوب بسازن و هدف یه انیمه ساختن این نیست که حتما فریم ها قشنگ باشن. (وگرنه اوساگی دراپ باید بره بمیره که!)

خب ببین به عنوان یکی که زندگی درگیر و شلوغی داره من برای وقتم ارزش قائلم. برای همین یه انیمه رو با دقت انتخاب میکنم و قبل از دانلود کلی وقت میذارم میبینم که چی به چیه
و نگران نباش از این سبک هزار تا انیمه بهتر هم هست و بهترین ها زیادن پس نگران نباش تموم نمیشه

اگه از این خوشت اومده برو shakugan no shana رو ببین . تو سایت هم واسه دانلود داریم. سری انیمه bakemonogatari هم خوبه. گرچه سبک خاصی داره و بیننده باید خاص باشه

و نگران نباش همیشه انیمه خوب هست و همیشه انیمه خوب ساخته میشه.
2013/12/10 11:17 AM
میلاد1371
کاربر فعال پارک انیمه

اعتبار: 80.0
ارسال: #4
سوکا.
گومن.
آریگاتو اوزایماس.
2013/12/10 11:57 AM
invierno
《insane》

اعتبار: 150.0
ارسال: #5
الهم صل علی محمد و ال محمد خلاقیت مرد ترکید پکید منفجر شد رفت هوا مچاله شد خورد زمین هیچی ازش نمموند¡¡¡¡¡داستانش خاص نیست موافقم قدیمیه اینم قبول دمدس اینم قبول ولی قدرتای باحالی دارن بدشم نمیزارم به میرای توهین کنید بچه به این نازی شبیه اسکلا میمونه با اون عینک دسته قرمزش !ولی کلا یه جوری شانام یه جوریه خیر سرشون شونن تشریف دارن ولی جفتشون زیادی دخترونه هستن شانام که زیادی کشش دادن ولی این نسبتا خوبه

2014/01/12 10:09 AM
مریم-95
تازه وارد

*

اعتبار: 0.0
ارسال: #6
خوب بود بد نبود
2014/03/14 10:39 AM
ارسال پاسخ