زمان کنونی: 2024/05/17, 06:46 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

زمان کنونی: 2024/05/17, 06:46 AM

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 4.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

گفتگو در مورد مانگای ناروتو [خطر اسپویل]

نویسنده پیام
Mohabat69
we carry the future

اعتبار: 760.0
ارسال: #102
RE: گفتگو در مورد مانگای ناروتو [خطر اسپویل]
متوجه شدم بعضی از مهمان ها اینجا رو نگاه می کردنند ...الحمد الله

دلایلی که باعث شده بود ساسکه اون کار را انجام بده از نظر من اینه:
ساسکه می تونست این حرف ها رو نزنه اما اینکه زد یعنی می خواست به برادرش بگه که چه کار می خواهد بکنه
اما اینکه اخر کار گفت ..احتمالا به خاطر ترس از ایتاچی بوده
چون ایتاچی گفته بود که می خواست با چشم شیسویی اون رو تغییر بده و با چشم خودش دیده بود که کابوتو رو چیکار کرد
ساسکه هنوز به ایتاچی اعتماد نداره و باعث شده بود که ناراحتمون کنه
ایتاچی توی این چپتر به این پی برده بود و اخرش بهش گفت که فرقی نمی کنه که چه تصمیمی میگری
من تو را برای همیشه دوست خواهم داشت این اطمینان رو به او داد که کار بدی نمی کنه و تسلیم هست
این جمله درست مشابه اخرین جمله ی پدر ایتاچی بود ..پدر نمی تونه پسرش رو بکشه ..این اطمینان رو داشت ..تسلیم
پدر: نترس این راهی هست که انتخاب کردی .درد ما اینجا تموم میشه اما درد تو تازه شورع خواهد شد
درسته که ما متفاوت فکر می کنیم اما من هنوز بهت افتخار می کنم
همون اطمینان و احترام به تصمیمی که ایتاچی گرفته بود را اینجا به ساسکه نشون میده

همیشه این رو داشته باشید که بعضی اتفاق ها اگه بیفته کلا داستان و مانگا رو خراب خواهد کرد
حقایق مزخرف ..فکرش رو بکنید که مثلا ایتاچی بگه که قتل عام کار خوبی بوده ..اوچیها شیطان واقعی بودنند و...
کیشیماتو مانگا رو برای روشن فکری می نویسه و پیام داستان این هست که مردم همدیگر رو درک کنند
و اتفاقات ناگوار ناشی از عدم درک یکدیگر مردم بوده مثل قتل عام اوچیها
با این کار راه خون ، راه اوچیها کلا نابود میشه

هیروزن می خواست که مسئله اوچیها رو با حرف زدن حل کنه..شیسویی می خواست که با چشمش جلوی جنگ رو بگیره
اما دانزو هم جلوی هیروزن رو گرفت و هم جلوی شیسویی را با گرفتن چشمش
و تنها به کشتن اوچیها پافشاری می کرد (این پیرزن که الان از سران کونوها هست هم موافق بود)
دانزو توسط ساسکه ایتاچی را مجبور به اینکار کرد و گفت که به جای اینکه همتون بمیرید.خودت و برادرت رو می تونی نجات بدی)

نظر شخصی کیشیماتو در مورد تصمیم ایتاچی با تشبیه و تمثیل گفته شده
http://www.mangahere.com/manga/naruto/v60/c590/9.html
در کنار انتخاب اوچیها و ماندن با اونها تصویر مجسمه ی بودا که سمبل روشن فکری هست رو نمایش میده
و در کنار تصمیم قتل عام تصویر مجسمه ی asura رو نمایش میده که سمبل حسادت،میل و خشم هست(تاپیک الاهیات ژاپن)
و در صفحه ی بعد می بیننیم که ایتاچی راه اشتباه و قتل عام رو انتخاب میکنه و به سمت مجسمه ی asura حرکت میکنه

کاری که شیسویی مخالف اون بود و چشمش رو به ایتاچی داد که جلوی اون رو بگیره اما ایتاچی....
ایتاچی از توبی برای قتل عام کمک میگیره کسی که خودش باعث حمله ی کیوبی و بدبختی اوچیها شده بود
توبی نمی تونه مادارا یا اوچیها باشه چون اگه بود باید سنگ نوشته را حفظ باشه چرا دوباره برای خواندن اون امده
توبی هم خرابکاری هایی در اوچیها انجام داده که ایتاچی از روی اون حدث زده که مادارا باشه و توبی اون رو تایید میکنه
ایتاچی دستش رو به سمت ساسکه دراز کرده و میگه من همیشه با این کار تو رو از خودم دور نگه میداشتم
و نمی خواستم تو رو درگیر کنم اگه من در ابتدا مثل تو فکر می کردم و حقیقت رو بهت میگفتم
شاید تو می تونستی پدر و مادر و اوچیها رو تغییر بدی
وقتی که پیشونی هاشون رو به هم می زنند ایتاچی این رو می خواهد نشون بده که ساسکه محرم هست
و می تونه حقایق رو بفهمه و دیگه مثل گذشته اون رو از حقیقت جدا نمی کنه (با زدن به پشونی اون رو دور نگه می داشت)

این رو یاد اوری می کنم که همون طور که ایتاچی بعد از کابوتو گفت ..
اونها همه توسط دیگران (دانزو) به بازی گرفته شده اند و از کاری که کرده پشیون شده
می تونست کاراهای دیگری به جز قتل عام انجام بده
(آخرین ویرایش در این ارسال: 2012/06/21 09:00 PM، توسط Mohabat69.)
2012/06/21 08:43 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 اعتبار داده شده توسط : !Web Prince(+2.0)
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: گفتگو در مورد مانگای ناروتو [خطر اسپویل] - Mohabat69 - 2012/06/21 08:43 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گفت و گو درباره ی مانگای Naruto Gaiden: The Seventh Hokage زاواره 7 3,277 2020/12/17 04:29 PM
آخرین ارسال: NoboraHaru
  بحث و گفت و گو درباره مانگای بروتو گارا 27 6,710 2019/10/09 09:45 AM
آخرین ارسال: sasan_j.n
  چپترهای ویژه ناروتو و بوروتو! 2rsa 4 5,422 2019/01/10 09:45 PM
آخرین ارسال: 2rsa
  مانگا ناروتو amirmohammad 18 9,508 2017/01/18 09:19 PM
آخرین ارسال: Manga1394
  مانگای ناروتو (معرفی ، اطلاعات و دانلود نسخه فارسی) Carrow 19 22,559 2015/12/31 06:32 PM
آخرین ارسال: E.Ryoga

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان