زمان کنونی: 2024/07/05, 01:19 AM درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

زمان کنونی: 2024/07/05, 01:19 AM

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 13 رأی - میانگین امتیازات: 4.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

بحث درباره انیمه افسانه ی ارسلان Arslan Senki

نویسنده پیام
makan parsi
فرمانده خونین و سرباز گمنام پارک

اعتبار: 430.0
ارسال: #95
RE: بحث درباره انیمه افسانه ی ارسلان Arslan Senki
تاریخ ایران و انیمه ارسلان سنکی بخش دوم

سلام.
میریم سراغ ادامه بحث و بازم تکرار می کنم که تمام این گفته ها تحقیقات خودم هستن و ممکنه بین اون ها اشکالاتی هم باشه
کاملاً اختصاصیه جایه دیگه ای چنین بررسیی رو پیدا نمی کنین یعنی عمراً خخخخخ مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه

همونطور که در بخش قبل اشاره کردم :
مردم ایران در دانش نیز خوشبختانه سر آمد مردم دیگر کشورها بوده اند تا جایی که امروز مردم ایران به عنوان سیاسی ترین مردم جهان شناخته میشن

این مسئله امروزی بخواطر آگاهی مردم ایران بوده و هست چون علمای دینی از اون مغ ها گرفته که در انیمه ای برگرفته از کتاب هزار و یک شب
به نام مگی یاد میشه ، تا علمای امروزی و پادشاهانی همچون کوروش تا امروز ایران به آگاهی ، دانش و شعرهای حیکمانه علاقه و اعتقاد زیادی داشتند
همانطرو که امروز رهبر ایران هر چند وقت یک بار در طول سال طی گرد همایی شاعران زن و مد ایرانی و حتی غیر ایران (اما فارسی) را دعوت می کنن
و به شعرهای اونها گوش میدن (این مسائل پیشینه بلند و درازی در تاریخ ایران دارند و به فرهنگ تبدیل شده اند)

*============*==*=============*

وقتی میگیم سیاسی خیلی ها به چیز های بد فکر میکنن اما بگذارید برای مثال مردم آمریکا رو با مردم ایران مقایسه کنیم
به جان خودم تقصیر من نیست که دارم آمریکا رو مقایسه میکنما چون از همین کشور آمار در دسترس هست دارم بیان میکنم.
مسئله اینه که وقتی در مستند ایران فوق العاده است یک آلمانی میاد و میگه : در کشور ما وقتی میگیم ایران نمی دونن کجای نقشه هست
اما وقیت توی ایران گفتم از آلمان میام فوری ازم پرسیدن کدوم شهرش !

طبق بررسی هایی که شده بسیاری از مردم آمریکا کلاً دقیق نمی دونن ایران کجاست ؟
برخی چون طرز نوشتاری ایران و عراق به انگلیسی به هم شباهت دارند فکر میکنن ایران همان عراق است
درصد قابل توجه و زیادی از مردم آمریکا فکر میکنن کلاً ایران توی آسیا نیست! بلکه توی آفریقاست
(حالا درصد هاش یادم نیست اما این مقاله معتبر رو مطالعه کرده بودم)

این در حالی است که ما حتی وقتی به صف نانوایی ها میرویم گویی یک جلسه سیاسی از اخبار مهم دنیا است و همه بر سر
آنها با هم گفتوگو و نتیجه گیری میکنن همین آگاه بودن مردم ایران است که مردم ایران رو به سیاسی ترین مردم دنیا مشهور کرده است و معنای بدی نداره

پرفسور کریستن سن – از بزرگ ترین ایرانشانس جهان:

حماسه ملی ایرانیان و آرمان شاهنشاهی آنان از پیوند خوردن دو عنصر مهم پهلوانی و دانایی به هم تشکیل شده است ولی به عنوان عامل سوم
باید پارسایی را به آن افزود. (در مورد پارسایی در بخش اول بحث شده)

---------------------------------------------------------------------
جالبه خودمم با نوشتن اینها کنار هم دارم به یه نتایجی جدید و بهتر و کامل تر میرسم برای همینه که از مستند خوش میاد چون مثل یک موشکافی
معمایی میمونه که وقتی سرنخ ها رو میگیری و رابطشون رو به هم یپدا میکنی واقعاً لذت بخشه
---------------------------------------------------------------------

آگاهی مردم فقط به خود مردم بستگی نداره به حاکمان اونها نیز بستگی داره

هاینکل (نویسنده ، بازیگر و کارگردانی که او را به نام چارلی چاپلین میشناسیم):
یک دیکتاتور کلاً برای مردمش ترسناک است، و دیکتاتور تنها از یک چیز مردم می ترسد : آگاهـــی.

(نکته : کشوری که مردم اون سیاسی ترین مردم دنیا هستن رو نمیشه به اون دیکتاتوری گفت اونایی که اینو میگن یا بیسواد هستن و یا از روی قصد و مرض است)

اما این بخش ایران رو در انیمه به تصویر کشیدن بدون آنکه خودت ازش تجربه ای داشته باشی یا بفهمی اصلاً حال و هواش چطوری هست
مشکله نمیشه این بخش رو به انیمه ایراد گرفت.

لازمه یه نگاهی به کار دیگری از این نویسنده بپردازیم به نام فول متال الکمیست در این انیمه نگاه و ناراحتی این خانوم نویسنده در مورد افرادی که
به نام دین خیلی سوء استفاده ها انجام میدن دیده میشه که خود این انیمه هم خیلی شباهت به تاریخ ایران داره از کیمیاگرها گرفته تا شهر دایره شکل
که حالا جای بحث اونها در اینجا نیست

فقط اشاره به این انیمه شد که اونهایی که انیمه رو دیدن احتمالاً متوجه شباهت های سوء استفاده کننده ها از دین در هر دو انیمه شدن
اما سوال اینجاست که زمانی که یکی از زمان های اوج دین زرتشت (مزیستا) در ایران بوده چرا این انیمه هیچ اشاره ای به اون نمی کنه
من دوست دارم که مثبت اندیش باشم و بگم اطلاعات ناکامل و یا نادرستی داشته
-----------------------------------------------------------------------------

ولی در هر صورت این بخش رو هم اثبات میکنم که این دوره و حتی قبل از اون چطور بوده با گفته هایی از بستان شناسان بزرگ دنیا

هارولد لمب دانشمند امریکایی در کتاب کورش بزرگ:
در شاهنشاهی ایران باستان که کورش سنبل آنان است آریایی ها در تاجگذاری به کردار نیک – گفتار نیک – پندار نیک سوگند یاد می کردند
که طرفدار ملت و کشورشان باشند و نه خودشان. که این امر در سدها نبرد آنان به وضوح دیده می شود که خود شاهنشاه در راس ارتش به سوی دشمن
برای حفظ کیان کشورشان می تاخته است.

کرنمان در کتاب تاریخ جهانی حوزه مدیترانه از زمان فلیپ دوم مقدونی تا محمد:

بدین گونه ایران و فرهنگ پارسی و شاهنشاهی هخامنشی نه تنها از نظر سیاسی بلکه از نظر دینی رسالتی در تاریخ انجام داده است
که در کنار رسالت فرهنگ یونانی برای پایه گذاری انسانیت اروپایی یک اصل بنیادین شده است.
ایران و یونان (هلاس) دو خواهرند که پایه های دینی و فکری اروپا را بنیان گذاشتند.
---------------------------------------------------------

ایران پایه گذار اصول حکمت دین و انسانیت در یونان بوده و یونان از ایران در پایه گذاری اصول کشور بزرگ خودش بهره برده و از ایران و یونان
پایه های دینی و فکری اروپا بنا نهاده شد همون پایه هایی که بعد ها دوباره به فساد کشیده شد و اروپا مخصوصاً امپراطوری بریتانیا کار و زندگیشان
جنگ و خونریزی شد ، بعد ها شوالیه هایی به نام صلیبیون یا شوالیه های معبد به سمت مسلمانان یورش بردند حمله اونها به اورشلیم (فلسطین کنونی) بود
(که خودش داستان حسابی مفصلی داره که بنده بخشیش رو حفظ هستممطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه(حالا انگار کی هست؟) مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه تعجب نکنین این همون خود درگیری مضمن هست
که میشنوین اینجا مستندش کردم خخخ مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه)

این فساد و خراب شدن رابطه(حسادت) اونها با امپراطوری ایران ادامه داشت تا اینکه بلآخره حجوم خود به آفریقا را شروع کردن
و از پس گنجینه هایی که از آفریقا غارت کردند امپراطوری ها بزرگ بریتانیا رو پدید آوردند

این غارت ها تا قرن اخیر (همین چند سال پیش (بیش از 20 سال)) و حتی گفته میشه تا همین امروز ادامه پیدا کرد غارت های ادامه داشته تا اینکه در تاریخ
فکر کنم 1370 فکر کنم حدود 10 سال عقب تر بوده به هر حال همین حول و حوش سازمان ملل خسارات (غرامتی) که اروپا باید به مردم آفریقا بپردازد
را 777 تلیریون دلار اعلام کرد رقمی غیر قابل باور که با پرداخت اون اروپا تقریباً از تمدن و ثروت خالی می شود این رقم هنوز هم در سایت سازمان
ملل موجود است (آدرسش رو پیدا کردم اینجا قرارش میدم)

اینا رو گفتم که بدونین اینقدر ایران ، ایران میگن یه عده و اون رو بزرگش می کنن بیخودی نیست
ایران با خوردن پول ملت دیگه ای به اینجا نرسیده اونم به میزان 777 تلریون دلار! خون دل خوردن این مردم همونطور که بخش از اون در مشکلات امروز
مشخصه و پیداست.

بارتلد خاورشناس مشهور روسی:

دولت شاهنشاهی ایران نخستین دولت در جهان بوده است که توانست اسیران را عفو کند و با کشورهای مسخر شده
(اشاره به کشورهایی که از پس ضعیف هستن مورد تمسخر و سوء استفاده دیگران قرار میگرفتن)
با عدالت رفتار کند و حکومت های منظم تر از گذشته برای آنان به ارمغان بیاورد. برخی این رفتار انسان دوستانه آنان را حاکی از نفوذ دین در دولت پادشاهی آنان می دانند

ولی مادها نیز مذهبی بودند ولی هیچ وقت نتوانستند این قوانین انسان دوستانه و حقوق بشری را رعایت کنند.
ایرانیان همچون رومیان که امپراتور روم بوده اند امپراتور آسیا بودند. به جرات می توان گفت که گسترش معلومات ادبی و علمی یونانیان که
در کتب خود از آن سخن گفته اند تنها در زیر سایه فتوحات ایران و تمدن کهن آن حاصل شده است.

(حالا جالبه که توی فیلم زد ایرانی 300 اینو کاملاً بر عکس نشون میدن)
بارتلد خاورشناس روسی اینجا یک بحثی رو وسط کشیده که میشه گفت درکی از اون نداره،
در این متن میگه

-----
برخی این رفتار انسان دوستانه آنان را حاکی از نفوذ دین در دولت پادشاهی آنان می دانند
ولی مادها نیز مذهبی بودند ولی هیچ وقت نتوانستند این قوانین انسان دوستانه و حقوق بشری را رعایت کنند.
-----
هواسش نیست یا بهتره بگم نمی فهمه که دین دار بودن به اسم نیست وقتی میگی دین دار یعنی به دینشون عمل می کنن
وقتی عمل نکنند به اونها می گن بی دین ... این هی توضیح ساده و راحتیه که خیلی ها هنوزم نمی فهمن
حکمت نفهمی همینه دیگه بهتر از اینم نمیشه خخخخخ مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه

محرم کرده ایم به این یکی فقط میتوان لبخند زد مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه و گفت ما دیگه به این حرف ها عادت داریم (البته این دیگه کارش از لبخند گذشته نیشش تا بنا گوش بازه خخخ))

-
-
(آخرین ویرایش در این ارسال: 2016/04/12 08:59 AM، توسط makan parsi.)
2015/12/05 02:20 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: بحث درباره انیمه افسانه ی ارسلان Arslan Senki - makan parsi - 2015/12/05 02:20 PM

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
تابستان بحث و تبادل نظر درباره انیمه 91 Days Yu_chan 18 5,501 2023/12/04 12:58 AM
آخرین ارسال: soraaa
  بحث و تبادل نظر درباره‌ی انیمه Psycho-Pass Petra 9 3,779 2023/12/04 12:57 AM
  بحث و تبادل نظر درباره انیمه Little Witch Academia 2017 Nao-chan 15 5,243 2023/12/04 12:55 AM
  بحث وتبادل نظر انیمه غول توکیو Tokyo Ghoul tototo 10 4,410 2021/05/16 06:13 PM
آخرین ارسال: Ilyaa_JA
  بحث و تبادل نظر درباره انیمه Sword Art Online S2 Vampire 3 2,485 2018/08/21 04:10 PM
آخرین ارسال: Judy

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان