پارک انیمه
نوستالژی کارتون های قدیمی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارک انیمه (https://animpark.icu)
+-- انجمن: سرای انیمه - Anime Hall (/forum-224.html)
+--- انجمن: بحث های عمومی انیمه ای (/forum-10.html)
+--- موضوع: نوستالژی کارتون های قدیمی (/thread-859.html)

صفحه‌ها: 1 2

نوستالژی کارتون های قدیمی - REZ1 - 2011/01/29 06:30 PM

نوستالژی کارتون های قدیمی

مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه
-لوک خوش شانس

لوک خوش‌شانس يک داستان مصور فرانسوي - بلژيکي نوشته رنه گوسيني و ساخته موريس دي‌بوره‌ا ست. داستان در غرب وحشي مي‌گذرد و درباره گاوچراني به نام لوک خوش‌شانس است که از سايه‌اش نیز سريع تر هفت تیر می کشد. در هر قسمت از کارتون ماجرايي رخ مي دهد و لوک سعي مي کند خلافکاران را دستگير کند . مهمترين دشمن لوک برادران دالتون هستند که به عنوان محبوب ترین بدمن های دنیای انیمیشن نیز شناخته می شوند. ( دوبله اين کارتون يکي از بهترين دوبله ها است ، بوشوگ و جالي دوست داشتني رو که يادتون نرفته ، لوک خوش شانس کارتون مورد علاقم بود و بوشوگ و جو دالتون کاراکترهاي دوست داشتنيم ، چون لوک خوش شانس محبوب ترین کارتون دوران بچگی من به حساب میاد،به همین خاطر نامبر 1 رو به لوک خوش شانس دوست داشتنی اختصاص دادم!)

-فردی مورچه سیاه

فردی مورچه سیاه (Ferdy, Die Amesie) ساخت آلمان غربی بود و یکی دیگه از انیمه هایی بود که من خیلی خرابش بودم! تو این انیمیشن میتونستید انواع و اقسام حشرات رو ببینید! داستان این انیمه حول فردی مورچه و دوستاش که تشکیل شده بودن از یه کنه خنگ و ملخی که همیشه سوارش بود واتفاقاتی که تو هر قسمت براشون میافتاد، می چرخید ، آهنگ تیتراژ فوق العاده این سریال از معدود تیتراژهای کارتونی اون زمان بود که ما بدون س**نس*ر می شنیدیم!

-معاون کلانتر

معاون كلانتر سال 1960 و هر اپيزود هفت دقيقه ساخته شد ، معاون کلانتر، با آن شكم جلو آمده و كلاه و ژيله‌اش، از تمام نشانه‌هاي مجري قانون بودن فقط نشان روي سينه را دارد و يادآور كاراكترهاي اين شكلي وسترن‌ است. همة امور زندگي معاون در زندان كلانتري مي‌گذرد. ديتون آلن، كمدين و صداپيشة مشهور، با لهجه و گويش غليظ ايالت‌هاي جنوبي آمريكا به جاي معاون حرف مي‌زند و به ساده‌لوحي و روستازادگي‌اش مي‌افزايد،كاري كه ايرج رضايي هم در دوبله‌اش انجام داد و نوع كمدي بيان كارتون اصلي را در نسخة فارسي حفظ كرد. ماسكي (Musky Muskrat) موش آبي و وينس (Vince Van Gophe) يك موش حفار، دوستان معاون هستند و در تنبلي و علافي لنگه ندارند و نهايت فعاليت‌شان ماهي‌گيري در كنار رودخانه است ، بيشتر ماجراهاي كارتون، سرو كله زدن‌هاي ديوانه‌كنندة اين دو با معاون فلك ‌زده است.

-سفرهای میتی کومان

توكو گاوا يستوكوني ملقب به میتی کومان در اواخر قرن هفدهم به مدت سي سال از 1661 تا 1691 ميلادي در شهر كوچك ميتو حكومت مي‌كرد. او يكي از مطرح‌ترين و در عين حال محبوب‌ترين چهره‌هاي ژاپن در دوره شوگون‌ها در عصر ادو است. در دوره شوگون‌ها هر شهر و يا بخش ژاپن توسط يك حكومت تقريبا مستقل و خود مختار اداره مي‌شد و حاكم بزرگ شوگون اعظم بازرساني را به شهرها و نقاط مختلف ژاپن مي‌فرستاد تا برنحوه حكومت حاكمان نظارت كنند. میتی کومان كه خود يكي از حاكمان محلي محسوب مي‌شد به دليل صداقت و عدالت فوق العاده زيادش و همچنين به خاطر اعتماد بيش ازحد شوگون اعظم به او، كار بازرسي و سركشي به ساير شهرها را نيز انجام مي‌داد. از میتی کومان كه يكي از محبوب‌ترين حاكمان تاريخ ژاپن محسوب مي‌شود به عنوان مردي شوخ طبع و خوش مشرب درتاريخ اين كشور ياد شده است. وي به حل معما علاقه فراواني داشته است پزشك حاذقي بوده و درغذا شناسي نيز يكي از بهترين‌هاي دوران خودش محسوب مي‌شده است. آن طور كه گفته مي‌شود وي مي‌توانسته باچشمان بسته ،بیش از هشتصد نوع شربت را از هم تشخيص دهد. در نقطه مقابل تمام اين توانايي‌هاي منحصر به فرد، وی اطلاع چنداني از فنون رزمي و امور جنگي نداشت. به همين دليل وي را در سفرهایش که به صورت ناشناس انجام میشد دو دستیارش همراهي مي‌كردند. ساساكي سوكه سابورو ملقب به تسوكه سان همان شخصيت تسوكه سريال انيميشني كه علاوه بر مهارت فوق العاده‌اش در شمشير زني از هوش سرشاري نيز برخوردار بود وآشوسي كایكیوشين ملقب به كایكو سان همان شخصيت كايكو سريال انيميشن كه از قدرت بدني غير قابل تصوري برخوردار بود. (شگارو، زمبه ، کایکو، تسوکه و ... مامور مخصوص حاکم بزرگ میتی کومان! دومین کارتون محبوب من بعد لوک خوش شانسه و من واقعا عاشقش بودم!)

-دهکده حیوانات
اين کارتون توسط کمپاني نيپون ژاپن در 42 قسمت و به مناسبت المپيک 1980 مسکو ساخته شده است ، به همین خاطر اسامی شخصیت ها روسی است. این کارتون شباهتهای زیادی به پسر شجاع داشت،ساکنين دهکده در هر دو داستان، حيوانا‌تی مختلف بودند که خصوصیاتی مشابه داشتند ، میشا و ناتاشا در واقع همان پسر شجاع و خانم کوچولو بودند با ظاهری متفاوت!

-سرزمين کوچولو ها (ممول)

داستان سرزمين کوچولوها درباره يک دختر کوچولو و شيرين به نام ممول بود که به همراه 245 نفر آدم کوچولوی دیگه از سیاره ریرورو با سفینه ای به کره زمین می آید و در جزیره ای به اسم لیل ساکن می شه، دوستی رمانتیک او با دختری مریض احوال به اسم ماریل سرآغاز آشنایی ممول با دنیای آدم بزرگها و شکل گیری ماجراهايي در طول پخش قسمتهاي اين کارتون بود.

RE: نوستالژی کارتون های قدیمی - REZ1 - 2011/01/30 06:53 PM

-بلفي ولي لي پيت

ماسيوکي هايشي سال 1980 مجموعه بلفي و لي لي بيت را در 26 اپيزود ساخت. بلفي و لي لي بيت از هفت ژانويه سال 1980 تا هفت ژوئيه همين سال پخش شد. داستان اين مجموعه که محصول مشترک ژاپن، ايتاليا و فرانسه است در یک دهکده کوچک اما با آدم های صمیمی اتفاق می افتاد. چند بچه با نام های بلفی، لی لی بیت، ناپو، چونا و ماکی به همراه یک حیوان که مرتباً با صدای مونگا مونگا از درختی به درخت دیگر می پرید کاراکترهای اصلی این انیمه موفق بودند. (من عاشق صداي دوبلورهاي بلفي وليلي پيت بودم).

-پسر شجاع

ماجراهاي يک سگ آبي به نام پسر شجاع را بازگو مي کرد که در دهکده ای مملو از حیوانات مختلف زندگی میکرد ، داستان هر قسمت با ورود حیوان جدیدی به دهکده آغز میشد و ماجراهایی که با ورود حیوان جدید ایجاد میشد خط سیر داستان را پیش میبرد ، معمولا در هر قسمت پسر شجاع به همراه دو دوست همیشگی خود خرس مهربون و خانم کوچولو درگیر ماجراهایی میشد که شیپورچی و دار ودسته اش مسببش بودند!

-گوش مروارید

گوش مروارید هم ماجراهایی شبیه پسر شجاع و دهکده حیوانات داشت، شخصیت های این کارتون رو هم حیوونات مختلفی تشکیل میدادن که بیشتر داستان حول اتفاقاتی میگذشت که برای گوش مروارید خرگوش رقم می خورد.

RE: نوستالژی کارتون های قدیمی - Mohabat69 - 2011/07/28 04:59 PM

اگه جاش نیست بهم پیام بدهید پاکش کنم

شنل قرمزی 2010

یه روز مادر شنل قرمزی رو به دخترش کرد و گفت :

عزیزم چند روزه مادر بزرگت مبایلشو جواب نمیده!
هرچی SMS هم براش میزنم باز جواب نمیده! online
هم نشده چند روزه!
نگرانشم!
چند تا پیتزا بخر با یه اکانت ماهانه براش ببر!
ببین حالش چطوره

شنل قرمزی گفت : مامی امروز نمیتونم ، قراره با پسر شجاع و دوست دخترش خانوم کوچولو و خرس مهربون بریم دیزین اسکی.

مادرش گفت : یا با زبون خوش میری . یا میدمت دست داداشت گوریل انگوری لهت کنه

شنل قرمزی گفت : حیف که بهشت زیر پاتونه . باشه میرم. فقط خواستین برین بهشت کفش پاشنه بلند نپوشین

مادرش گفت : زود برگرد . قراره خانواده دکتر ارنست بیان می خوان ازت خواستگاری کنن واسه پسرشون.

شنل قرمزی گفت : من که گفتم از این پسر لوس دکتر خوشم نمیاد. یا رابین هود یا هیچ کس . فقط اون و می خوام

شنل قرمزی با پژوی 206 آلبالوئی که تازه خریده از خونه خارج میشه. بین راه حنا دختری در مزرعه رو میبینه

شنل قرمزی: حنا کجا میری ؟؟؟

حنا : وقت آرایشگاه دارم . امشب یوگی و دوستان پارتی دعوتم کردن

شنل قرمزی:
ای نا کس حالا تنها میپری دیگه !!

حنا : تو پارتی قبلی که بچه های مدرسه آلپ گرفته بودن امل بازی در آوردی. بهت گفتن شب بمون گفتی مامانم نگران میشه . بچه ها شاکی شدن دعوتت نکردن

شنل قرمزی: حتما اون دختره ایکبری سیندرلا هم هست ؟

حنا : آره با لوک خوشانس میان

شنل قرمزی: برو دختره ی ...........................................

( به علت به کار بردن الفاظ رکیک غیر قابل پخش بود )

شنل قرمزی یه take off میکنه و به راهش ادامه میده

پشت چراغ قرمز چشمش به نل می خوره !!!!!

ماشینا جلوش نگه میداشتن اما به توافق نمی رسیدن و می رفتن

میره جلو سوارش میکنه

شنل قرمزی : تو که دختر خوبی بودی نل !!!!!

نل : ای خواهر . دست رو دلم نذار که خونه. با اون مرتیکه ...... راه افتادیم دنبال ننه فلان فلان شدمون

شنل قرمزی: اون که هاج زنبور عسل بود

نل : حالا گیر نده . وسط راه بابا مون چشمش خورد به مادر پرین رفت گرفتش. این دختره پرین هم با ما نساخت ما رو از خونه انداختن بیرون زندگی هم که خرج داره . نمیشه گشنه موند

شنل قرمزی : نگاه کن اون رابین هود نیست ؟؟؟؟ کیف اون زن رو قاپید

نل : آره خودشه . مگه خبر نداشتی ؟ چند ساله زده تو کاره کیف قاپی. جان کوچولو و بقیه بچه ها هم قالپاق و ضبط بلند میکنن

شنل قرمزی : عجب !!!!!!!!!!!!!!

نل : اون دوتا رو هم ببین پت و مت هستن . سر چها راه دارن شیشه ماشین پاک می کنن. دخترک کبریت فروش هم چهار راه پائینی داره آدامس میفروشه

شنل قرمزی : چرا بچه ها به این حال و روز افتادن ***؟؟؟؟

نل : به خودت نگاه نکن . مادرت رفت زن آقای پتیول شد. بچه مایه دار شدی . بقیه همه بدبخت شدن . بچه های این دوره و زمونه نمی فهمن کارتون چیه . شخصیتهای محبوبشون شدن دیجیمون ها دیگه با حنا و نل و یوگی و خانواده دکتر ارنست حال نمی کنن .

RE: نوستالژی کارتون های قدیمی - farshad - 2012/08/24 11:17 AM

اينجا هم عرفان يه چي نوشته بود گفتم يه پست بدم پيدا باشه شما هم بخونينشمطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه

RE: نوستالژی کارتون های قدیمی - Princess Kimia - 2015/04/16 03:16 PM

اخی چه بامزه اند

RE: نوستالژی کارتون های قدیمی - میگ میگ - 2016/06/14 10:16 AM

با سلام دوستان
می خواستم ببینم کسی اسم یک کارتون قدیمی پخش شده از تلویزیون رو بلده:
داستانش از اين قراره كه يك آقايي نزديك خونه ش يه گل سرخ مي بينه كه تازه شكفته شده بود. خلاصه اينكه عاشق اون گل سرخه ميشه و هر روز اون رو آبياري مي كنه. نمي دونم چه جوري ميشه كه خار اون گله سرخه انگشتش رو زخمي مي كنه . بعد هم انگشتش رو بانپيچي ميكنه . هر روز به اون گل سرخه سر ميزنه و حسابي بهش ميرسه. بدجوري به اون گله وابسته ميشه.
يه شب وقتي مي خوابه و صبح از خواب بيدار ميشه ميبينه داره برف مياد. ميره توي باغچه رو نگاه مي كنه اما ميبينه اون گل سرخه خشك شده . وقتي اون گله سرخ رو اون جوري مي بينه ، در حالي كه انگشت اشاره ي بانپيچي شده ش رو به گل سرخ بود همونجا خشكش مي زنه. به گل سرخ زل زده بود و چند فصل مي گذره تا اينكه بهار از راه ميرسه .از جاي زخم انگشتش كه از خار گل سرخ زخمي شده بود يه گل سرخ جوانه ميزنه و همه جا پر از گل سرخ ميشه.
خب حالا با اين توضيح مختصري كه دادم از دوستان كسي هست كه اسم اين انيميشن رو بلد باشه.
لطفا اگه كسي ميدونه كمك كنه اسمش رو بگه .
ممنون

RE: نوستالژی کارتون های قدیمی - میگ میگ - 2016/06/14 11:08 AM

کسی یادش نیستتصویر: richedit/smileys/yahoo_Big/3.gif

RE: نوستالژی کارتون های قدیمی - میگ میگ - 2016/06/14 02:34 PM

تصویر: richedit/smileys/yahoo_Big/21.gif

RE: نوستالژی کارتون های قدیمی - white knight - 2016/06/14 03:12 PM

(2016/06/14 10:16 AM)میگ میگ نوشته شده توسط:  با سلام دوستان
داستانش از اين قراره كه يك آقايي نزديك خونه ش يه گل سرخ مي بينه كه تازه شكفته شده بود. خلاصه اينكه عاشق اون گل سرخه ميشه و هر روز اون رو آبياري مي كنه. نمي دونم چه جوري ميشه كه خار اون گله سرخه انگشتش رو زخمي مي كنه . بعد هم انگشتش رو بانپيچي ميكنه . هر روز به اون گل سرخه سر ميزنه و حسابي بهش ميرسه. بدجوري به اون گله وابسته ميشه.
يه شب وقتي مي خوابه و صبح از خواب بيدار ميشه ميبينه داره برف مياد. ميره توي باغچه رو نگاه مي كنه اما ميبينه اون گل سرخه خشك شده . وقتي اون گله سرخ رو اون جوري مي بينه ، در حالي كه انگشت اشاره ي بانپيچي شده ش رو به گل سرخ بود همونجا خشكش مي زنه. به گل سرخ زل زده بود و چند فصل مي گذره تا اينكه بهار از راه ميرسه .از جاي زخم انگشتش كه از خار گل سرخ زخمي شده بود يه گل سرخ جوانه ميزنه و همه جا پر از گل سرخ ميشه.
خب حالا با اين توضيح مختصري كه دادم از دوستان كسي هست كه اسم اين انيميشن رو بلد باشه.
ممنون
چه چیز قشنگیه !من که نمیدونم اما اگه فهمیدم میگم

RE: نوستالژی کارتون های قدیمی - میگ میگ - 2016/06/20 10:55 AM

(2016/06/14 03:12 PM)'white knight' نوشته شده توسط:  
(2016/06/14 10:16 AM)'میگ میگ' نوشته شده توسط:  با سلام دوستان
ممنون

چه چیز قشنگیه !من که نمیدونم اما اگه فهمیدم میگم

بیشتر ترسناک بود.تصویر: richedit/smileys/yahoo_Big/400.gif