پارک انیمه
مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارک انیمه (https://animpark.icu)
+-- انجمن: انیمه های محبوب - Popular Anime (/forum-7.html)
+--- انجمن: کاپیتان سوباسا (/forum-9.html)
+--- موضوع: مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها (/thread-4026.html)

صفحه‌ها: 1 2

مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - !Web Prince - 2012/05/30 07:28 PM

روزنامه شرق 22 اسفند 1390 در بخش ورزشی اش مصاحبه ای با طراح کارتون فوتبالیستها داشته:

گفت‌وگو با طراح انیمیشن کارتون فوتبالیست‌ها
نوبوهيرو اوكاسكو: به «فوتبالیست‌ها» افتخار می‌کنم
موفقيت كارتون سوباسا در دنيا به دليل طراحي خوب انيميشن و همچنين طراحي شخصيت‌هاست؛ اين مورد را نوبوهيرو اوكاسكو بر عهده داشت و بعد‌ها نامش را به عنوان برترين طراح انيميشن ژاپني در دنيا معرفي كرد. موفقيت اين مجموعه و البته همكاري او در سريالي به نام «اولايو و تام» باعث شد تا هفته نامه «اكيپ» فرانسه به سراغ او برود و گفت‌وگويي با مدير انيميشن كاپيتان سوباسا انجام دهد. اوكاسكو در اين گفت‌وگو از دليل موفقيت كارتون «كاپيتان سوباسا» مي‌گويد.

ايده ساخت مجموعه «اولايو و تام» چگونه به‌سرتان زد؟
اين كارتون برگرفته از مانگايي موفق در ژان به نام «كاپيتان سوباسا»ست. از آنجايي كه ساخت اين مجموعه با موفقيت پيش رفت، تصميم گرفتيم مجموعه «اولايو و تام» را هم بسازيم. در سال 1983 با من تماس گرفتند و از من خواستند شخصيت‌هاي اين برنامه كارتوني را طراحي كنم و انيميشن آن را بر عهده بگيرم.
موفقيت كارتون سوباسا زودتر از چيزي بود كه فكرش را مي‌كرديد؟
بله. البته نكته قابل‌توجه اين بود كه مخاطبان خانم پايه اين موفقيت را بنا نهادند. آنها با اين حال بيش از آنكه جذب فوتبال شوند، جذب شخصيت‌هاي اين كارتون شده بودند. كاپيتان سوباسا برگرفته از يك مانگاي آماتور بود كه در آن زمان مشهور شده بود.
اين كارتون باعث فراگير شدن فوتبال در ژاپن شد؟
بسياري از بازيكناني كه در حال حاضر در جي‌ليگ (ليگ فوتبال ژاپن) بازي مي‌كنند در دوران نوجواني‌شان اين كارتون را ديده‌اند و از هنرنمايي‌هاي سوباسا لذت برده‌اند. بايد بگويم همين مورد كافي است تا به اين مجموعه افتخار كنم.
به نظر شما چرا اين مجموعه در دنيا محبوب شد؟
فوتبال در همه جاي دنيا بازي مي‌شود و قوانين آن هم ساده است؛ از طرفي اين ورزش ورزشي تيمي است. هر جا كارتون كاپيتان سوباسا پخش شد با موفقيت همراه بود. حتي اين اواخر متوجه شدم كه اين برنامه در عراق هم پخش شده است. زماني كه در دهه 60 در حال زدن طرح اوليه براي اين كارتون فوتبالي بوديم هدف اين بود كه فوتبال در ژاپن توسعه يابد. البته خوش‌شانس هم بوديم كه پس از چندي تيم ژاپن در رقابت‌هاي المپيك 1968 مكزيك مدال برنز را در رشته فوتبال به دست آورد.
و از آن زمان به بعد بود كه شما نام‌تان را به‌عنوان برترين طراح انيميشن در دنيا مطرح كرديد...
البته افراد ديگري هم هستند كه از من معروف‌ترند (مي‌خندد).

RE: مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - my london - 2012/06/13 10:46 AM

ممنون قشنگ بود.

RE: مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - farshad - 2012/06/17 04:20 PM

هادي كي اين تاپيك رو زدي ! مرسي ممنون ...
اين يارو عكسها رو طراحي كرده و تاكاهاشي هم يه قسمتيشو هم طراحي كرده هم كارگرداني كرده ولي تاكاهاشي بيشتر كارگرداني كرده تا طراحي ...

RE: مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - farshad - 2012/08/04 05:37 PM

اين مصاحبه ي زيبا رو هم كه آقا هادي زحمت كشيدن گذاشتن مطالعه كنين مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه

RE: مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - farshad - 2012/10/25 01:26 PM

اين تاپيك رو يادداوري كردم كه يه مصاحبه با طراح انيمه تو سايت گذاشته بوديم . بياين بخونين نظر بدين .

RE: مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - ebrahim 64 - 2012/10/25 01:29 PM

خوب همین دیه ادامه نیدین؟

RE: مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - farshad - 2012/10/25 01:31 PM

ادامه نداشت . اينو خيلي وقت قبل هادي گذاشته بود . همين بود كه تو روزنامه نوشته . مطالب مخصوص انیمه، مانگا، کارتون و کمیک مخصوص پارک انیمه

RE: مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - X Phoenix X - 2013/08/30 09:24 PM

ممنون خوب بودخوشم اومد

RE: مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - مریم سادات - 2014/05/07 09:10 AM

ممنون حیف زیاد بود حوصله نداشتم بقیه اش بخونم

RE: مصاحبه با طراح کارتون فوتبالیستها - Anny.Strife - 2014/06/10 08:59 PM

ممنون! خیلی خوب بودتصویر: richedit/smileys/yahoo_Big/3.gif